10 Ağustos 2020 Pazartesi
Anasayfa > MEDYA > VALİ BİLE ÖRNEK OLMUYOR?
VALİ BİLE ÖRNEK OLMUYOR?

VALİ BİLE ÖRNEK OLMUYOR?

17.02.2020 09:20 12 14 16 18 yazdır
Kars Valisi Türker Öksüzün yoğun mesaisi ve halk ile içe olması vatandaşın yüzünü güldürüyor, makamında halkın sorunlarını dinleyen Kars Valisi Türker Öksüz’ün bu davranışı umarız Kağızman’ı yönetenlere de örnek olur.

Devletin sıcak yüzünü Kars’ta hissettiren Vali Öksüz adeta idareci nasıl olunur örneği sergiliyor. Mahalle mahalle gezip vatandaşın ayağına giden, esnafın iş yerine gidip derdini dinleyen, makamında Karslıları misafir eden bir valiye Kars sahip. Şimdi sormamız gereken soru şu? Kağızman ilçemizde eksik olan ne o zaman?

Cumhurbaşkanımız ve iç işleri bakanımızın net olarak şu çağrıda bulunuyorlar; “Koltuklarda oturmayın, vatandaşın derdine çare olun, vatandaşla iç içe olun.” Peki, bu çağrı Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmışken görünen o ki Kağızman’a hala ulaşmamış.

Şöyle ki Kağızman’ı yönetenler de halkın içine inmeden halkla iç içe olup halkın derdini halktan dinlemeden, vatandaşın derdine vatandaştan uzakta toplantı yaparak ve poz vererek çare bulmaya çalışmak yerine, vatandaşın yanında olduğu hissettirerek Kağızman’ı yönetse daha iyi olmaz mıydı? Cadı kazanına dönmüş her tarafı soruşturma olmuş bir ilçe istemiyoruz. 

Sözün özü, görünen o ki Kars Valisi bile Kağızman'ı yönetenlere örnek olamamış.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri