26 Ekim 2021 Salı
Anasayfa > SAĞLıK > KAĞIZMAN’DA İSHAL VE KUSMA VAKALARINDA YOĞUN ARTIŞ

KAĞIZMAN’DA İSHAL VE KUSMA VAKALARINDA YOĞUN ARTIŞ

11.08.2021 14:52 12 14 16 18 yazdır
Kağızman genelinde özelikle çocuklarda ishal ve kusma vakalarında yoğun bir artış başladı son 2 ayda 700 den fazla kişi hastanelere ve acil servislere başvurdu.
                  KAĞIZMAN’DA İSHAL VE KUSMA VAKALARINDA YOĞUN ARTIŞ

Yaklaşık 2 aydır Kağızman genelinde başlayan ishal ve kusma salgınına yetkilerin sesiz kalması vatandaşı çileden çıkartı. Hastanede yoğun mesai harcayan doktor ve sağlık çalışanları gelen vakalara yetişemez hale geldi, corona vakaları ile mücadele eden sağlık çalışanlarına birde ishal vakalarının eklenmesi sağlık hizmetlerini tıkanır hale getirdi.

Yetkililer Nerde: vatandaşlar ishal vakalarının neden kaynaklandığını araştırmayan ve sesiz kalan yetkililere tepki gösterdi bazı aileler evimizde bütün çocuklar ishal oldu, kusmaya başladı ne yapacağımızı şaşırdık diyerek salgının biran önce neden kaynaklandığının bulunmasını istediler.

Hastaneye bazı günlerde günlük ishal ve kusma vaklarından kaynaklı 90 kişinin başvurması durumun ciddiyetini ortaya çıkartıyor. 1 ay önce görüştüğümüz Kağızman devlet hastanesi başhekimi Cevahir Alioğlu Kağızman belediyesi ile görüştüklerini içme sularının temiz olduğu yanıtını aldıklarını belirterek ilçede kayısı zamanı olduğu için fazla kayısı tüketmenin’de ishale neden olabileceğini söylemişti, fakat kayısı zamanı geçmesine rağmen ishal ve kusma vakalarındaki artış devam ediyor.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri