16 Nisan 2021 Cuma
Anasayfa > EĞITIM > ELEŞTİRİYORUZ SADECE GAZETECİLİK

ELEŞTİRİYORUZ SADECE GAZETECİLİK

11.03.2021 10:29 12 14 16 18 yazdır
Eğitimde bütün sorumluluk sadece velilerde değildir.
ELEŞTİRİYORUZ SADECE GAZETECİLİK

YATIRIM VAR İMKÂN VAR EEE…

Kağızman’da okulların tamamı açıldı. Bugün bazı okulları dolaştık, Kimi okullar tam takım okul müdürü, nöbetçi öğretmeni, güvenlik görevlisi ile öğrencileri karşılıyorlar. Ateş ölçerler hazır her öğrencinin ateşi ölçülüyor sosyal mesafe kuralları gayet başarılı helal olsun dedirten bir ekip.

Bazı okullar ise kelimenin tam anlamıyla ALLAH’A emanet ortalıkta kimse yok, bırakın ateş ölçeri yâda ateş ölçmeyi sınıflar dolu sosyal mesafe kuralını hatırlatacak bir görevli yok yani tam bir skandal.

Geçen hafta bazı okullar sınıfları bölmeden eğitime başlamaya niyetliydi ki basın gerekli yerleri uyarınca çark ettiler. Ailelerin 1 yıldır büyük bir özveri ve çabayla korudukları çocuklarını şimdi emanet etikleri okullarında aynı özenle olmasa da,  çaba göstererek koruması gerekir. Kaç tane okul müdürü şu saate okullarında görevlerinin başında, kaçtanesi okulu hariç her işle(siyaset,cemaat,petekçilik vs.) uğraşıyor, işte bunları anlatıp ifşa etmek gerek, yoksa bu gidişatın değişeceği yok.

Şimdi asıl soru şu; anlattığım şekliyle iyi olanda devlet okulu, skandal olanda devlet okulu, peki sorun nerde?

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri