28 Eylül 2021 Salı
Anasayfa > Roportajlar > AK Parti'de İl Başkanı Kim Olur?
AK Parti'de İl Başkanı Kim Olur?

AK Parti'de İl Başkanı Kim Olur?

02.02.2020 19:03 12 14 16 18 yazdır
Ak Parti'de İl Başkanı Adem Çalkın'nın, yaklaşan kongre öncesinde yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu oldu.

Ak Parti'de İl Başkanı Adem Çalkın'nın, yaklaşan kongre öncesinde yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu oldu. Kulislerde mevcut'la yola devam edileceği konuşuluyor ama siyasette her an dengeler değişebiliyor. Anlayacağınız, parti saflarında siyaset yapmaya karar veren kişilerin de süreç içerisinde ortaya çıkma ihtimali var.


İl Başkanlığı için ortaya çıkıp başvurusunu yapan kişi için ''yok canım bu da mı aday!'' denilenler olduğu gibi, ''bence bu kişinin sırası gelmişti'' denilenler de var.. Zira geçmişte yerel ve genelde bunun örneğine çok rastladık. Kars'ta ''Öyle isimler bulun ki, o ilin Ömer’i olsun. Sözüne güvenilen isimler olsun'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu anlamda tarifine uygun geçmişte AK Parti'de siyaset yapmış, çeşitli kademelerde görev almış toplumun tüm katmanlarından gelen isimler bulunuyor. Fakat hali hazırda sessizliği oynuyorlar.. Çünkü siyasette erken hamle ve girişimde bulunma çoğu kez siyasetçiye avantaj sağlamıyor. Aynı zamanda o kişinin yıpranmasına da sebebiyet verebilir. Bu durumun örneğini de gerek 1 Kasım Genel seçimlerinde gerekse 31 Mart Mahalli seçimlerinde gördük. Neticede siyaset kendi kurallarına göre işliyor..


Ama vaziyete bakılırsa kongre süresine kadar adaylar çıkmayacak gibi.. Ama şimdiden AK Parti Kars İl Başkanlığı'na en az  5 isim talip olmuş durumda. Bu durum ise kongrede bir çok adayın yarışacağına işaret ediyor..


Neticede Ülke genelinde olduğu gibi Kars İl teşkilatının nabzını tutan, Ak Parti Genel Merkezi,tecrübe ve kriterleri çerçevesinde adayı belirleyip yoluna devam edecek.


İl Başkanlığı ipini hangi aday göyüsleyecekse şehrimize, milletimize hayırlı olmasını dileriz..


Nasipten ötesi de yoktur..

Etiketler : ADEM ÇALKIN
Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.